14 Mayıs Cumartesi Dünya Çiftçiler Günü’nde, TADYA Sabit sebze yatağı hazırlama ve doğal koruma ilacı yapımı

14 Mayıs Cumartesi Dünya Çiftçiler Günü’nde, TADYA Kolektifi’nden Durmuş Ailesi’nin bahçesinde, “Sabit sebze yatağı hazırlama ve doğal koruma ilacı yapımı” uygulaması ve “İnsan ölçekli üretimde solucan gübresi” söyleşi ve pratiğini gerçekleştirdik.

Döngüsel ve dışa bağımlı olmayan üretimde toprak koruma-iyileştirme pratiklerine dair aktarımların ve atölyelerin olduğu bu süreç yaklaşık 3 saat sürdü. Çevredeki bitki örtüsünde bulunan yenilebilir ve şifalı otları ve doğa dostu üretimde dikkat edilmesi gereken bileşenleri konuştuk. Sabit sebze yatağı ve doğal koruma ilacı yaparken gerekli malzemeleri ve tarifleri yakında paylaşacağız, böylelikle kendi bahçelerinde ve balkonlarında da bu yöntemi kolayca uygulayabilirler.🌾
Bireysel veya gruplar olarak, günübirlik veya konaklamalı şekilde köyü ziyaret etmek isterseniz TADYA’ya eposta ile (tadya.bilgi@gmail.com) ulaşın. TADYA üreticileri köyün doğal ürünlerinden nitelikli kahvaltı ve yemek imkânları da sunabiliyor. Tahtacıörencik Köy Ziyaret Rehberini okumayı, geleceğiniz zaman en az bir üreticiyle önceden konuşmuş olmayı ve haritalardan birer çıktı almayı unutmayın:
Köy Ziyaret Rehberi

#gidamizgelecegimizdir
@_tadya_ @sgpturkiye @undpturkiye @dortmevsimekoloji @suyader